Dom Perignon Vintage 2012 0,75l dárkové balení Zobrazit větší
Fotografie produktů (zejména vín) je pouze informativní včetně indikace případného ročníku na etiketě. U drtivé většiny produktů jsou fotografie aktuální, nicméně někdy se design může ročník od ročníku měnit a výrobci ne vždy produkty přefocují. Závazné informace jsou uvedeny v sekci vlastností produktu. Pokud je pro Vaši objednávku shoda produktu s fotografií kritická a máte pochybnosti, prosíme kontaktujte nás a my to pro tento produkt prověříme proti fyzické zásobě. Děkujeme!

Dom Perignon Vintage 2012 0,75l dárkové balení

CHA556

Láhev Dom Perignon Blanc 2012 v dárkovém boxu. Díky překonání roku nepředvídatelného počasí přinesly vinice Dom Pérignon v roce 2012 výjimečné hrozny. Od delikátních, čerstvých chardonnay po pevné a ovocné pinot noir a elegantní meunier je to nádherné vintage šampaňské, které výjimečně dobře stárne.

Více informací

Další produkty Dom Pérignon

7 100 Kč s DPH

Dostupnost SKLADEM

Přidat na seznam přání

Parametry

Objem (ml)750
BarvaBílé
Obsah alkoholu12,5
Země původuFrancie
Obsah cukruBrut
OblastChampagne
Ročník2012

Více informací

Rok 2012, který byl z hlediska vinařství plný paradoxů, dal vzniknout skvělému ročníku, který překonal několik výzev. Příroda se ukázala jako nepředvídatelná a neúprosná, když se na vinice snesla řada klimatických jevů: mrazy v zimě a na jaře, přívalové deště, krupobití a chladná období v době květu révy a navíc intenzivní vlny veder během léta. Teplé a suché klima na podzim zmírnilo obavy o zdraví hroznů a podpořilo zrání ovoce. Sklízet se začínalo od 10. do 26. září, podle vinic. Ochutnávka hroznů ukázala, že hrozny jsou velmi slibné, s vyváženým poměrem mezi svěžestí a velkorysostí.

Vůně je plná a rozmanitá, mísí se v ní květiny s ovocem a rostlinné látky s minerálními. Buket je hmatatelný, jemně nás láká na stezku pudrových bílých květů a nektarových meruněk, následovaný svěžestí rebarbory a máty s mineralitou popela a akcentem bílého pepře.

Na patře dominuje energie. Po přívětivém otevření víno rychle ožije a poté doslova exploduje přívalem šumivosti a tonicity. Závěr, soustředěný na kyselé a hořké tóny, přináší pronikavou napjatost s tóny zázvoru, tabáku a toastů.