El Dorado 15y 0,7l Zobrazit větší
Fotografie produktů (zejména vín) je pouze informativní včetně indikace případného ročníku na etiketě. U drtivé většiny produktů jsou fotografie aktuální, nicméně někdy se design může ročník od ročníku měnit a výrobci ne vždy produkty přefocují. Závazné informace jsou uvedeny v sekci vlastností produktu. Pokud je pro Vaši objednávku shoda produktu s fotografií kritická a máte pochybnosti, prosíme kontaktujte nás a my to pro tento produkt prověříme proti fyzické zásobě. Děkujeme!

El Dorado 15y 0,7l

RUM082

Premiový rum z jihoamerické Guyany, který by se měl vychutnávat jako ročníkový koňak. Ve směsi se se nachází až 25 leté rumy - věk u El Dorado označuje nejmladší rum ve směsi.

Více informací

Další produkty El Dorado

1 280 Kč s DPH

Dostupnost SKLADEM

Přidat na seznam přání

Parametry

Objem (ml)700
Obsah alkoholu40
Země původuGuayana
ChuťSladká, Ovocná

Více informací

Základ 15ti letého El Dorado rum je míchán z rumu pocházejícího z unikátní sudové kontinuální destilace (Wooden Coffey Continuous Still), kterou dnes používá pouze Demerara Distillers, a z rumu připraveného kotlíkovou destilací. Pro dosažení žádané finální chuti, komplexnosti a bohatosti přidává sklepmistr další vybrané rumy. 

Staření rumu probíhá v dubových sudech po dobu 15 let v Guyaně, jejíž tropické klima poskytuje ideální podmínky pro zrání. Při stálé teplotě 30-34 stupňů Celsia a vysoké vlhkosti je oxidační proces rychlejší a vytváří delikátnější aroma. Při těchto podmínkách jsou též nežádoucí látky absorbovány dřevem sudu. Tento proces se nazývá "měknutí" a probíhá tak dlouho, jak dlouho je rum v přímém kontaktu se dřevem sudu. Pro staření jsou používány starší dubové sudy převážně po bourbonu.

Buket plný tmavou kávou, kandovaného ovoce, tmavé čokolády, pepře a bohaté vanilky. Tmavší zlatavá barva, krásně vyvážená chuť s náznaky grilovaného tropického ovoce a jemná dubová kořenitost. Středně plné tělo.

Všeobecně uznáváný jako nejlepší karibský rum - ve směsi se nachází až 25 leté rumy.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

 • Gurmetum CZ
 • Moet Ice sluneční brýle

  MOET ICE SADA

  + SLUNEČNÍ BRÝLE
  ZDARMA

  Získejte Moet Ice sluneční brýle
  k sadě dvou láhví se 4 sklenicemi

 • RumTastic
 • Goldkenn Captain Morgan