Ardbeg Kelpie 0,7l Zobrazit větší
Fotografie produktů (zejména vín) je pouze informativní včetně indikace případného ročníku na etiketě. U drtivé většiny produktů jsou fotografie aktuální, nicméně někdy se design může ročník od ročníku měnit a výrobci ne vždy produkty přefocují. Závazné informace jsou uvedeny v sekci vlastností produktu. Pokud je pro Vaši objednávku shoda produktu s fotografií kritická a máte pochybnosti, prosíme kontaktujte nás a my to pro tento produkt prověříme proti fyzické zásobě. Děkujeme!

Ardbeg Kelpie 0,7l

WHS875

Ardbeg Kelpie je limitovaná edice, která byla vytvořena k oslavě Ardbeg Day 2017. Je to první whisky zrající delší čas v nových sudech z dubu z oblasti pobřeží Černého moře, to propůjčuje této whisky tóny hlubokých aromatických vjemů, a část zraje v sudech již dříve použitých Ardbegem. Výsledkem je whiskey, která vypráví o svých vazbách na Černé moře a vlnách - vůně, které jeho sudy vytvořily.

Více informací

Další produkty Ardbeg

Tento produkt teď není skladem

Prodej produktu byl ukončen
Tento produkt již není dostupný. Níže si můžete vybrat z jeho alternativ či aktuálně dostupných edic.

Parametry

Objem (ml)700
Obsah alkoholu46
Země původuVelká Británie
OblastSkotské ostrovy

Více informací

Samotný název Kelpie má původ v tajemných mořských zvířatech, které žijí pod hladinou moře a řek. Mezi nejvíce děsivé patří kelpie - nadpřirozený vodní kůň. Podle legend obývá a straší v řekách a jezerech Irska a Skotska a lákají především děti k jízdě na jejich hřbetu. Ty se pak na hřbet přilepí a kelpie je zaveze pod hladinu vody, kde je utopí a sežere. Původem jména těchto legendárních koní může být buď cailpeach nebo colpach ze skotské galštiny.

Ardbeg Kelpie má intenzivní zlatavou barvu. Vůně nádherná, intenzivní s mnoha různými variacemi silné mastné rašeliny, tmavé čokolády, uzené ryby, mořských řas a něčím co připomíná zvířecí pižmo. Objevíte , ale i klasické ardbegovské tóny jako je smetanová káva, kouřový pudr, borovicová pryskyřice i některé náznaky uzeného kokosu.

Chuť pepřového pocitu v ústech umocňuje měkká karamelka, turecká káva, kouřová slanina a spousta tmavé hořké čokolády v kombinaci s broskví, hřebíčkového oleje a návrh černé olivy.

Závěr je nekončící s hlubokými s příchutěmi hřebíčku, dehtu a bohatého karamela.

Jedinečný zážitek.

 • Moët Chandon + sklenice dárková sada

 • Goldkenn likérové čokolády
 • Gurmetum CZ
 • Jack Daniel's
 • Goldkenn dárkové balení likérových čokolád
 • Ron Zacapa Centenario - dárková edice se skleničkami

  ÚŽASNÁ DÁRKOVÁ
  EDICE ZACAPY 23

  Ultimátní potěšení pod stromečkem pro milovníka rumu Zacapa Centenario

 • Goldkenn Goldbars zlaté cihly
 • Objevte řadu koňaků Meukow