Dom Perignon Vintage 2010 0,75l dárkové balení Zobrazit větší
Fotografie produktů (zejména vín) je pouze informativní včetně indikace případného ročníku na etiketě. U drtivé většiny produktů jsou fotografie aktuální, nicméně někdy se design může ročník od ročníku měnit a výrobci ne vždy produkty přefocují. Závazné informace jsou uvedeny v sekci vlastností produktu. Pokud je pro Vaši objednávku shoda produktu s fotografií kritická a máte pochybnosti, prosíme kontaktujte nás a my to pro tento produkt prověříme proti fyzické zásobě. Děkujeme!

Dom Perignon Vintage 2010,75l dárkové balení

CHA525

Láhev Dom Perignon Blanc 2010 v dárkovém boxu.

Více informací

Další produkty Dom Pérignon

6 490 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Objem (ml)750
BarvaBílé
Obsah alkoholu12,5
Země původuFrancie
Obsah cukruBrut
OblastChampagne
Ročník2010

Více informací

Rok 2010, zima byla tuhá, jaro suché a pozdní. Po mimořádně slunečném desetiletí byla taková svěžest překvapivá. Léto bylo horké, ale ne přehnaně. Pak se tento ideální průběh zastavil díky dvěma dlouhým dešťům. Během několika dní se na hroznech, především na pinot noir, objevila plíseň botrytická.

To spustilo závod s časem. Hrozny ještě nebyly plně vyzrálé, ale bylo třeba se rychle rozhodnout. Společnost Dom Pérignon nasadila všechny své zdroje, aby vytyčila přesnou mapu vymezující zralost a zdravotní stav každé parcely na svých vinicích. Počítala se každá minuta.

Tento odborný pohled na situaci dával možnost zachránit vynikající parcely s hrozny pinot noir. Výzva byla splněna, Dom Pérignon vyhlásil ročník doslova "zachráněný před vodou": Dom Pérignon Vintage 2010, plod intuice a mistrovství.

Vůně: Zářivá sladkost tropického ovoce - zelené mango, meloun, ananas - okamžitě zazáří. Poté ustupuje mírnějším tónům, chvění pomerančové kůry, mlze mandarinky. Víno dýchá a odhaluje svou svěžest. Květ po dešti. Hmatatelný pocit pivoňky, jasmínu a šeříku.

Na patře: Víno se okamžitě vnucuje svou mohutnou přítomností, plnou a masivní. Převládá šťavnatý pocit, protože vjem rychle přebíjí aroma. Tělo se rozvine: velkorysé, pevné a kontrolované. Pak se smrští a nechá víno vibrovat kořením a pepřem. Energie se udržuje až do jiskřivého, slaného závěru.