Moët & Chandon Grand Vintage Blanc 2012 0,75l Zobrazit větší
Fotografie produktů (zejména vín) je pouze informativní včetně indikace případného ročníku na etiketě. U drtivé většiny produktů jsou fotografie aktuální, nicméně někdy se design může ročník od ročníku měnit a výrobci ne vždy produkty přefocují. Závazné informace jsou uvedeny v sekci vlastností produktu. Pokud je pro Vaši objednávku shoda produktu s fotografií kritická a máte pochybnosti, prosíme kontaktujte nás a my to pro tento produkt prověříme proti fyzické zásobě. Děkujeme!

Moët & Chandon Grand Vintage Blanc 2012 0,75l

CHA495

Rok 2012 byl ve vinařské historii jedinečným rokem. Téměř jakákoliv možná meteorologická katastrofa, která se mohla na vinicích přihodit, se opravdu stala: zimní mrazy, mrazy na začátku i na konci jara, přívalové deště, kroupy, studená vlna během kvetení, a nakonec spalující horko a sucho na konci léta.

Více informací

Další produkty Moët & Chandon

1 990 Kč s DPH

Dostupnost SKLADEM

Přidat na seznam přání

Parametry

Objem (ml)750
BarvaBílé
Obsah alkoholu12,5
Země původuFrancie
Obsah cukruBrut
OblastChampagne
Ročník2012

Více informací

Naštěstí se však jakoby kouzlem, jehož tajemství zná jen Champagne, vše v dobré obrátilo a o měsíc později se již nadšeně hovořilo o budoucím skvělém ročníkovém šampaňském vínu 2012. Grand Vintage 2012 je v pořadí 74. ročníkovým šampaňským vínem domu Moët & Chandon.

Začátek sklizně byl naplánován v rozmezí 10. až 26. září podle umístění vinic, a to z důvodu výrazných rozdílů ve zralosti hroznů. Sklizené hrozny měly obsah potenciálního alkoholu 10.6° a kyselost 7.8 g/L, což je činí zároveň sladší i kyselejší, než je průměr za posledních 10 let. Kupáž ročníku 2012 je podobná ročníku 2002, 1989 a 1966, což jsou všechno výjimečně kvalitní ročníková vína. 

Kupáž: 41% Chardonnay, 33% Pinot Noir, 26% Meunier

Vína, která byla vytvořena z tmavých hroznů (především z odrůdy Meunier) byla obzvláště kvalitní, a právě díky tomu tvoří převážnou část kupáže ročníku 2012 a odrůda Chardonnay zůstává pro jednou v pozadí.

 • Dozáž: 5 g/L
 • Odstřelení kalů: únor 2018
 • Zrání ve sklepích: minimálně 5 let
 • Zrání po odstřelení kalů: minimálně 6 měsíců
 • Zářivá barva: Jasně žlutá se zelenkavými odlesky a jemným a vytrvalým perlením.
 • Svěží buket: Úvodní svěží záblesky bílých květin postupně přecházejí do jemných tónů pečiva, doprovázených náznaky právě vyloupnutých vlašských a lískových ořechů. Přidávají se tóny zralého ovoce, především hrušky, bílé broskve a nektarinky.
 • Harmonická chuť: Úvodní pocit v ústech je harmonický a vláčný. Textura je hebká jako kašmír. Úvodní sladkost postupně ustupuje a uvolňuje místo svěží kyselosti, která přetrvává a přechází do nádherného závěru se vzrušujícími tóny růžového grapefruitu.
 • Gurmetum CZ
 • Moet Ice sluneční brýle

  MOET ICE SADA

  + SLUNEČNÍ BRÝLE
  ZDARMA

  Získejte Moet Ice sluneční brýle
  k sadě dvou láhví se 4 sklenicemi

 • RumTastic
 • Goldkenn Captain Morgan