El Dorado 12y 0,7l Zobrazit větší
Fotografie produktů (zejména vín) je pouze informativní včetně indikace případného ročníku na etiketě. U drtivé většiny produktů jsou fotografie aktuální, nicméně někdy se design může ročník od ročníku měnit a výrobci ne vždy produkty přefocují. Závazné informace jsou uvedeny v sekci vlastností produktu. Pokud je pro Vaši objednávku shoda produktu s fotografií kritická a máte pochybnosti, prosíme kontaktujte nás a my to pro tento produkt prověříme proti fyzické zásobě. Děkujeme!

El Dorado 12y 0,7l

RUM083

Směs vybraných premiových rumů z jihoamerické Guyany vyznačující se jemnou, vyzrálou a lahodnou chutí. 12 letý El Dorado zrál ve sklepích Demerara Distillers v dubových sudech min. po dobu 12 let, věk označující nejmladší rum ve směsi.

Více informací

Další produkty El Dorado

Tento produkt teď není skladem

Prodej produktu byl ukončen
Tento produkt již není dostupný. Níže si můžete vybrat z jeho alternativ či aktuálně dostupných edic.

Parametry

Objem (ml)700
Obsah alkoholu40
Země původuGuayana
ChuťSladká, Kořeněná

Více informací

Základ 12ti letého El Dorado rum je míchán z rumu pocházejícího z unikátní sudové kontinuální destilace (Wooden Coffey Continuous Still), kterou dnes používá pouze Demerara Distillers, a z rumu připraveného kotlíkovou destilací. Pro dosažení žádané finální chuti, komplexnosti a bohatosti přidává sklepmistr další vybrané rumy. 

Staření rumu probíhá v dubových sudech po dobu 12 let v Guyaně, jejíž tropické klima poskytuje ideální podmínky pro zrání. Při teplotě 30-34 stupňů Celsia a vysoké vlhkosti je oxidační proces rychlejší a vytváří delikátnější aroma. Při těchto podmínkách jsou též nežádoucí látky absorbovány dřevem sudu. Tento proces se nazývá „měknutí“ a probíhá tak dlouho, jak dlouho je rum v přímém kontaktu se dřevem sudu. Pro staření jsou používány starší dubové sudy převážně po bourbonu.

Středně hluboká zlatavá barva. Velmi atraktivní vůně Demerara cukrové třtiny, medu, karamelu a hrozinek. V chuti krásně bohatý , vyvážený a vyzrálý, s tóny kůže, koření a pomerančové kůry. Po počátečním nasládlém charakteru přichází nádherný, suchý konec. Velmi elegantní rum.

Tomuto velmi zvláštnímu rumu byla udělena 3x zlatá medaile u Caribbean Rum Taste Test, která se koná každoročně v Londýně již 10 let. Získal také pečeť uznání u International Spirits Challenge v Londýně v roce 1998, El Dorado 12ti letému rumu bylo přiděleno 95 ze 100 možných bodů v Chicago Beverage Tasting Institute a byl oceněn zlatou medailí.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: